Jak vybrat školní batoh pro první stupeň?

Při výběru školního batohu  se především zaměřte na výrobky prověřené značky. Kvalitní školní batoh podpoří zdraví a celkovou spokojenost školáka, který ho bude nosit.

Nezapomínejte ani na další kritéria výběru - věk uživatele, váha, výška a fyzická kondice. Batoh nesmí být pro nositele nadměrnou zátěží.

Zajímejte se celkově o ergonomii batohu. U školních batohů jsou důležité reflexivní prvky. V potaz berte i design, prostor, členění batohu a celkovou funkčnost.

 

Důležitá kritéria pro výběr školního batohu

  • Anatomicky tvarovaná záda
  • Anatomicky tvarované, polstrované ramenní popruhy
  • Reflexní prvky
  • Hmotnost, velikost, členění a design batohu

 

Anatomicky tvarovaná záda


Vzhledem k množství školních pomůcek a učebnic, které obvykle děti nosí do školy, je důležité, aby správný školní batoh měl ergonomicky tvarovaná, polstrovaná záda z prodyšného materiálu kopírující záda dítěte. Batoh musí rovněž efektivně působit na správné držení těla a zdravý vývoj páteře školáka. Zádový systém školního batohu musí dobře přiléhat k zádům dítěte. Neměl by vznikat volný prostor mezi zády Vašeho dítěte a zádovým systémem batohu.

Věděli jste, že: Bagmaster má od roku 2014,  na zádový systém a zpracování ramenních popruhů u všech školních batohů pro 1.-3. třídu, zdravotní posudek od ZČU v Plzni - Katedry fyzioterapie a ergoterapie FZS ZČU. Školní batohy Bagmaster byly přezkoumány a shledány jako ideální školní pomůckou.

Anatomicky tvarované, polstrované ramenní popruhy


Popruhy školního batohu by měly být dostatečně široké, alespoň 4 cm. Zároveň by se neměly dotýkat krku dítěte, aby nedocházelo k oděrkám kůže.

Popruhy musí být nastavitelné, polstrované – měkké, ale zároveň pevné. Velmi důležité je vést děti ke správnému nošení batohu, a to na obou ramenech. Vhodné je využívat nastavitelný kompresní hrudní pásek, který fixuje brašnu na ramenou a zároveň nedochází ke sklouzávání ramenních popruhů při pohybu.

Jak nosit školní batoh

 

 

Reflexní prvky


Reflexní prvky na školní batohuAť už vozíte své děti do školy autem nebo ne, i tak na každém batohu nesmí chybět dostatečné množství reflexních prvků.

Reflexní školní batoh zvyšuje viditelnost školáka nejen v šeru a tmě, ale i za denního světla.

Reflexní prvky musí splňovat normy EU/EN na reflexní materiály, aby odrazovost reflexu byla dostatečně viditelná na větší vzdálenost.

Reflexní prvky musí být po všech stranách školního batohu. V dnešní době můžete batoh ještě "dozdobit" větším množstvím reflexů, aby viditelnost byla maximální. Na zipový taháček můžete pověsit reflexní klíčenku nebo reflexní zipové táhlo. Možností máte nepřeberné množství.

 Školní batohy Bagmaster - zejména pro 1. stupeň mají dostatečné reflexní materiály nejen vpředu batohu, na bocích, ale i na ramenních popruzích. Reflexní materiály jsou odolné vůči UV záření a tyto materiály splňují normy EU/EN.

 

Hmotnost, velikost, členění a design batohu


Hmotnost a velikost školního batohu musí odpovídat věku a výšce dítěte. Horní část batohu by neměla přesahovat linii ramen, dno batohu by nemělo být níže než linie boků. Delší stranou by měl být batoh orientován dolů, tak aby nebránil školákovi v přirozeném pohybu.

Hloubka školního batohu by měla být kolem 21 cm. Do hlubšího batohu se sice vejde více věcí, batoh pak ale táhne svou vahou školáka dozadu a při vyrovnávání protiváhy batohu, zbytečně zatěžuje svou krční páteř.


Přetěžováním batohu může dojít k nenávratnému poškození zádového aparátu a s tím souvisí bolest zad, hlavy popřípadě špatný vývoj (takzvaná skolióza) páteře. Doporučená váha naplněného batohu by neměla, dle normy, přesáhnout 10 % hmotnosti dítěte.

Hmotnost školních batohů dle ČSN 79 6506 by měla být:
a) pro první stupeň – maximálně 1200 g
b) pro druhý stupeň – maximálně 1400 g

Všechny naše školní batohy tyto podmínky splňují. V nabídce máme i extra lehké školní batohy do 1 kg včetně.

Členění batohu musí být pro školáka přehledné – zejména pro prvňáčky, aby neztráceli čas dlouhým hledáním školních potřeb.

Design - školního batohu - Dbejte na výběr barevné kombinace. Světlé materiály se mohou rychle zašpinit. Výrazné barvy podporují viditelnost školáka v silničním provozu. Ústřední motiv by neměl být prioritou v rozhodování, ale určitě oblíbená postavička, zvířátko nebo motiv může vést Vaše dítě k hravému učení.

Pevné dno batohu zajistí stabilitu a nožky připevněné na spodní straně dna ochrání brašnu před vlhkem a špínou.

Navrhujeme a vyrábíme naše školní batohy zejména pro potřeby školáků a studentů a tak si můžete být jisti, že všechny naše školní batohy splňují nejdůležitější kritéria.

 

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat příspěvek:

© Copyright Bagmaster s.r.o. - školní a studentské batohy. Odkazy. Batohy.

tvorba www ANTstudio.cz