Máte děti ve věku, kdy jim připravujete svačiny do školy?

Jestli jste si odpověděli ano, máte navíc šanci ovlivnit jejich postoj ke zdravé stravě. Začít můžete právě od každodenních svačin. Pokud připravíte vyváženou svačinu, která bude pro dítě zajímavá, určitě se sníží počet jeho cest do školního bufetu nebo automatu.

 

svačinky pro děti

zdroj: deník

Už pryč je doba, kdy nejčastější svačinou byl chleba nebo rohlík se salámem. Dnes už je spousta možností, jak pro dítě připravit zajímavou svačinku. A zrovna internet je dobrým zdrojem nápadů, jak udělat svačinku, která neskončí v koši, a na kterou se budou dítě těšit.

Co je dobré do svačiny zařadit?

Ovoce, zelenina, sýry, šunka, domácí pomazánky s tvarohem, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, občas není na škodu zařadit i cereální směsi. U cereálií pozor na kupované – bývají často hodně sladké – zkuste si připravit domácí směs podle své chuti.

Ovoce do školy

zdroj:large_beautiful-sound.blog

 

Jaké alternativy se občas hodí?

Bílé pečivo (v omezené míře), salám s velkým obsahem masa, máslo, domácí bagetka nebo hamburger s větším podílem zeleniny, sendvič nebo čerstvý loupák.

sendvič

zdroj:prokrasnetelo

Co vyřadit?

Párky v rohlíku, hamburgery z fast-foodu, smažené brambůrky, majonézové saláty, hranolky a sladké výrobky jako jsou sušenky, tyčinky nebo bonbóny.

Jak svačinku zabalit?


Ideální krabička na svačinu je ta, která:Krabička na svačinu Bagmaster

-      zabrání ušpinění sešitů

-      dá dobře čistit

-      je zdravotně nezávadná a vhodná pro potraviny.

 

zdroj:Bagmaster

Nezapomínejte na pití

Dobrou svačinku doplňte vhodným nápojem – nejlépe neperlivou vodou, vymačkanou čerstvou šťávou naředěnou vodou nebo čajem. Sladkým nápojům a kupovaným džusům se vyhněte obloukem.

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat příspěvek:

© Copyright Bagmaster s.r.o. - školní a studentské batohy. Odkazy. Batohy.

tvorba www ANTstudio.cz