Nyní je vhodný čas na výběr školní aktovky nebo batohu

de o sout pro mal a mlad kreativce do 12 let (vetn), jejm clem je navrhnout (vybarvit a vymalovat) design batohu na maketu kolnho batohu.
Navrhni design batohu, npaditosti se meze nekladou. Krom barev a motiv me pidat i oblbenou postavu, dekoraci apod., prost cokoliv, co se Ti lb nebo co mysl, e oslov teba i Tv kamardy.
O vtzch bude rozhodovat porota sloen ze zamstnanc spolenosti vetn na designrky. Vtzn nvrhy budou vystaveny na webovch strnkch a facebooku spolenosti Bagmaster.
Odmna pro vtze bude batoh Bagmaster dle vlastnho vbru. Celkem bude vybrno 5 vtznch nvrh.
Sout se kon od 18.6. (0:00 hod) do 31.7.2014 (24:00 hod).
Pravidla soute najdete zde.
Maketu kolnho batohu k navren celkovho designu batohu si mete uloit do vaeho potae a nsledn vytisknout.
Hotov nvrhy zaslejte naskenovan e-mailem na adresu info@bagmaster.cz nebo potou na adresu Bagmaster s.r.o., Pod Koutkou 2, 323 00 Plze. Nezapomete vdy vyplnit kontaktn daje viz. spodn st makety kolnho batohu.

Škola končí, hurá na prázdniny… ač se to nezdá, tak nyní je ideální doba pro výběr školní brašny na září

Zdá se vám zbytečné nyní ztrácet čas výběrem školní aktovky nebo batohu pro vašeho školáka. Říkáte si: ……„kdo by měl nyní náladu myslet na školu, vždyť škola končí a začínají letní prázdniny.

Podle mě je však nyní ideální doba na to projít si všechny informace, které potřebujete vědět k tomu, abyste vybrali „TU SPRÁVNOU“ školní brašnu včas, bez zbytečného stresu, souvisejícího s koncem prázdnin.

Na co je tedy třeba se zaměřit, aby školní brašna byla kvalitní, vydržela pokud možno co nejdéle a vaše dítě jí nosilo rádo? Na začátku je třeba říci, zda potřebujete školní brašnu pro prvňáčka nebo řešíte brašnu pro starší dítě.

V případě prvňáčků odborníci, z řad lékařů, doporučují školní aktovku, která je přehlednější a zároveň je lepší i pro správný fyzický vývoj dítěte.  Musí to však být kvalitní školní aktovka, která je bezpečná a splňuje vše co školní aktovka splňovat má, tj. má polstrovaný, anatomický zádový systém, včetně výztuhy; nastavitelné, polstrované ramenní popruhy; dostatečné množství reflexních prvků a její hmotnost by neměla přesahovat hodnotu 1200 g. Jinak může dítěti více uškodit než prospět.

Pokud si nyní říkáte, že školní aktovka je přeci jen pro prvňáčky, což by znamenalo koupit do druhé třídy nový školní batoh, dovolila bych si oponovat.  Pokud vyberete opravdu kvalitní školní aktovku, která nemá přehnaně dětský motiv – může ji vaše dítě nosit i déle - třeba až do 3. třídy.

Školní aktovky pro prvňáčky A 0614

Volíte-li školní batoh pro staršího školáka, na trhu máte nepřeberné množství.  Pak už jen vědět na co se zaměřit.

 

Anatomicky tvarovaný zádový systém

Vzhledem k velkému množství školních pomůcek a učebnic, jež děti denně nosí do školy, je nejdůležitější, aby školní batoh měl dostatečně polstrovaná, anatomicky tvarovaná záda z prodyšného materiálu (síťoviny). Zádový systém školního batohu, musí kopírovat záda dítěte a tím by měl vhodně působit na správné držení těla. Měl by být vyztužen anatomicky tvarovaným rámem (materiál plast nebo hliník), který působí jako podpora páteře při zátěži. Při zkoušení batohu musí zádový systém batohu dobře přiléhat k zádům školáka.

Zdravá záda školního batohu Bagmaster ALFA 6

Anatomicky tvarované, polstrované ramenní popruhy

Popruhy školního batohu by měly být dostatečně široké, dle normy ČSN 79 6506 pro školní aktovky, jejich šíře musí být alespoň 4 cm. Zároveň by se neměly dotýkat krku dítěte – aby nedocházelo k oděrkám kůže. Popruhy musí být nastavitelné a polstrované.  Velmi důležité je vést děti ke správnému nošení batohu a to na obou ramenech, tak aby nedocházelo k vadnému držení těla.

 

Reflexní prvky

Reflexní materiály na školní brašně zvyšují bezpečnost a viditelnost školáka v šeru a tmě. Vždy vybírejte školní brašnu s dostatečnými reflexními prvky, nejen vpředu batohu, ale i na bocích či ramenních popruzích. Zajímavou „vychytávkou“ je protkaný popruh reflexním materiálem. Zajímejte se o školní batohy s výraznými barvami, jako jsou tzv. zvýrazňovače – žlutá, zelená, oranžová a růžová.

 

Hmotnost, velikost, dno, členění a design batohu

Hmotnost a velikost školního batohu musí vždy odpovídat věku a výšce dítěte. Celková hmotnost naplněného školního batohu by neměla přesáhnout 10% tělesné hmotnosti dítěte, proto je dobré volit odlehčené batohy. Jak jsem již dříve zmínila, váha nenaplněného školního batohu by měla být:

- pro 1. stupeň 1200 g

- pro 2. stupeň 1400 g

Nadměrným přetěžováním školního batohu může dojít k  poškození zádového aparátu, bolestem zad, hlavy a špatnému vývoji páteře dítěte.

Velikost školní brašny by měla odpovídat tělesné stavbě školáka. Školní brašna by měla být orientována delší stranou svisle. To znamená, že by neměla být širší, než ramena dítěte. Vrchol brašny by neměl přesahovat linii ramen a spodní část by neměla být níže než linie boků.

Pevné dno batohu zajistí stabilitu a nožky připevněné na spodní straně dna ochrání školní batoh před vlhkem a případnou špínou.

Vnitřní členění školní brašny pro prvňáčky a nejenom pro prvňáčky musí být přehledné, tak aby děti neztrácely čas dlouhým hledáním školních potřeb.

Design (grafika) - je vhodné dbát při výběru  na barevnost školní brašny. Světlé materiály se mohou rychle zašpinit. Výrazné barvy zase podporují viditelnost školáka v silničním provozu. Ústřední motiv by neměl být prioritou v rozhodování, ale určitě oblíbená postavička, zvířátko nebo motiv může vést vaše dítě k zájmu o učení.

Volbě školní brašny, ať už je to aktovka nebo batoh, byste měli věnovat poměrně dost času. Určitě přizvěte k výběru dítě. Nutností je vždy brašnu vyzkoušet na zádech dítěte, než se rozhodnete pro nákup.

Strávený čas, při pečlivém výběru kvalitní a pro vaše dítě vhodné školní brašny, se vám vrátí. Vždyť pokud vyberete správnou školní brašnu, nemusíte stejný problém řešit opět následující rok.


Klučičí školní batoh pro prvňáčka Bagmaster ALFA 6 CDívčí školní batoh pro prvňáčka Bagmaster GALAXY 6 A

Školní batoh pro první třídu Bagmaster GALAXY 6 DDívčí školní batoh pro první třídu Bagmaster GALAXY 6 B

Vyhněte se zbytečnému stresu a nenechávejte výběr batohu až na konec prázdnin.

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat příspěvek:

© Copyright Bagmaster s.r.o. - školní a studentské batohy. Odkazy. Batohy.

tvorba www ANTstudio.cz