Cestování s malými dětmi v autě

 

Dříve se cestovalo s dětmi od určitého věku. Dneska rodiče cestují již s malými miminky. Jiná doba s sebou přináší různé možnosti. Každý, kdo má malé děti a někdy plánoval dovolenou, určitě řešil otázku: „jak zvládnout dlouhou cestu s dětmi, aby se z toho nestal horor?“

 

Nepodceňujte přípravu

Vhodné je, si včas připravit seznam věcí, které musíte mít s sebou, abyste na něco podstatného nezapomněli.  Čím je dítě menší, tím více věcí s sebou musíte vzít. Určitě si vždy přibalte krém na opalování, (k moři nebo do hor alespoň ochranný faktor 50+, jinak stačí >30+), potřebné léky, případně i sprej nebo gel s obsahem panthenolu, na podrážděnou kůži od sluníčka. Pokud jedete někam, kde řádí komáři nebo klíšťata přibalte i repelent.

 

Malé golfky – velká spása

Nezapomeňte přibalit kočárek, případně golfky pro malé či menší děti. I když už vaše děti zvládnout ujít delší úseky, nezapomeňte na golfky. Zejména v teplém počasí se dítě rychle unaví a pak nejednou oceníte, že je s sebou máte.

 

Cestovní zavazadla

Dobré je zvolit tašku nebo kufr na kolečkách pro jednodušší přesun a aby bylo možné pohodlně najít vše potřebné. Není nic horšího než v kufru auta přehrabovat nepřehlednou cestovní tašku a hledat např. náhradní oblečení pro dítě. Drobnosti jako boty a hračky, naložte jako poslední např. v igelitových taškách – dobře se s nimi vyplní zbylá místa v kufru auta.

 

Cestovní taška na kolečkách TOP 01 B

Obr. 1: Cestovní taška na kolečkách TOP 01 B, zdroj:www.bagmaster.cz

 

Nikdy nezapomeňte mít při ruce zásobu jídla a pití na cestu. Dobrou volbou jsou určitě neslazené nápoje, (jako třeba neperlivá voda nebo ovocné neslazené šťávy, ředěné vodou) a lehčí jídlo (z ovoce např. jablko nebo hroznové víno; ze zeleniny např. cherry rajčata, okurka případně nakrájená mrkev apod;  dále piškoty, kukuřičné křupky nebo nějaký lehký toust).

lahvička a krabička Bagmaster

Obr.2: Lavička na pití a krabička na svačinu, zdroj:www.bagmaster.cz

 

 

Když je dětem špatně při cestování

Nejlépe je cestovat na noc, pokud je to možné, zejména máte-li v plánu dlouhou cestu. Využijte toho, že děti na začátku cesty usnou a prospí její větší část. Na přikrytí, přibalte menší deku, zejména používáte-li v autě klimatizaci.

 

Nikdy necestujte s prázdným žaludkem.  Před cestou, (nikoliv bezprostředně před ní) snězte spolu s dětmi něco lehčího.  Pokud jsou děti v autě vzhůru, dělejte časté přestávky (např. každé dvě hodiny). Nechte děti sníst malou svačinu a dopřejte jim i dostatek pohybu. Můžete si vzít třeba míč a zahrát si na odpočívadle fotbálek, zaskákat panáka, dát odvetu v badbintonu nebo si zaházet frisbee.

 

Pokud je dítěti zle při každém cestování, poraďte se s lékařem o nejvhodnějším způsobu řešení, vzhledem k věku dítěte.


V autě mějte připravené igelitové pytlíky. Osvědčil se i vyřazený kyblík na písek. Jakmile se dítěti začne dělat špatně, pokud možno zastavte a umožněte mu, aby se prošlo na čerstvém vzduchu.  Případně až se nevolnost zklidní, mějte připravené nějaké lehké jídlo.

 

Pokud snad nestihnete zastavit, mějte po ruce dostatečnou zásobu vlhčených ubrousků, láhev vody a případně i pěnový čistič potahů ve spreji.

 

„Už tam budeme?

Tak tuto větu asi slyšel nejeden rodič. A proto si připravte velkou zásobu zábavy pro děti, obzvlášť, čeká-li vás dlouhá cesta. Někdo si vystačí s přenosným DVD přehrávačem a zásobou pohádek, případně CD či USB diskem s namluvenými pohádkami. Vezměte s sebou nějaké hračky – nejlépe nějaké pro dítě nové, neokoukané – koupené např. v bazaru.

 

Hrajte slovní hry, hádanky; menším dětem zpívejte nebo vyprávějte. Je možné sehnat i cestovní společenské hry nebo cestovní kartičky, na které může dítě kreslit smývatelným fixem apod.

obrázkové karty pro děti na cesty

Obr.3: zdroj:www.didakticke-hracky.cz (Svojtka-domalovánky)

 

Důležité je vždy cestovat s dobrou náladou a nervozitu nechat doma. Pokud budete v autě prožívat horké okamžiky s plačícím dítětem, které nelze uklidnit, nepodléhejte panice. Menší děti zkuste zklidnit tišším zpěvem, starší děti zabavte hrou, hádankami nebo jim vyprávějte, jak to bude hezké, až dorazíte na místo a co všechno společně podniknete.

 

Cestování s dětmi_Depositphotos_3645953_original_640

Příjemnou dovolenou a šťastnou cestu vám přeje tým Bagmaster.

 

dne: 21.července 2014

Komentáře

Počet příspěvků: 1, poslední přidán 21.07. 09:48

Lucie | 21.07. 09:48
Se stejnou taskou jsem cestovala posledni cca 4 roky letecky do USA a zpet nekolikrat rocne a je to ta nejlepsi taska na svete!!! Uveze i 30 kg, vsechno vydrzela i nesetrne zachazeni aerolinek, nikdy me nezklamala. Bohuzel po tech letech uz byla hodne znicena, doslo k roztrzeni jednoho ze svu (neslo o selhani tasky, ale opravdu brutalni zachazeni na letisti). Tasku bych si koupila, i kdyby nebyla současná sleva. Se slevou je to jeste lepsi, nez jsem kdy doufala. NAPROSTO DOKONALY VYROBEK!!! Doufám, ze i ta nova bude stejně dobře sloužit. Děkuji.

Přidat příspěvek:

© Copyright Bagmaster s.r.o. - školní a studentské batohy. Odkazy. Batohy.

tvorba www ANTstudio.cz