Dětské hry - nekonečná spousta zábavy

Když  zapátráte v paměti, určitě se vám vybaví spousta her, které jste hráli s kamarády jako malí. I my jsme zapátrali a vybrali pro vás par zajímavých, které ovládly naše dětství. Tak proč by nemohly ovládnout i dětství vašich dětí:

Skákání přes gumu

Zábava spíše dívčí, ale určitě nebude vadit, když se přidají i kluci.  Ke skákání je zapotřebí tří dětí. Dvě drží gumu a třetí skáče. Je několik úrovní, jak se guma skáče: začíná se s gumou kolem obou nohou a to ve výšce u kotníků, pak se guma posune do výšky lýtek, pak kolen, stehen poslední úroveň je v pase (pro nejzdatnější). Skákala se také varianta s uchycenou gumou jen za jednu nohu, rovněž v určitých výškách. Existuje přesná sestava několika skoků. A když je málo lidí, tak gumu můžete zachytit za nohy židle.

V případě, že skákající udělá chybu ve skoku, končí a mění si místo s tím co má přijít na řadu a gumu držel. Až znovu přijde na řadu, skáče celou sérii, kterou zkazil. Vítězí ten, kdo doskáče jako první celou sérii skoků ve všech stupních obtížnosti. Pokud si už nepamatujete sestavu skoků - podívejte se na návod ve videu.


děti skáčou gumu

zdroj:marianne.cz

Přebírání

Pamatujete ještě na přebíranou? Hrají jí dva hráči, kdy ke hře využijí svázaný provázek a přebírání tvoří různé obrazce jako třeba vodu, dopis apod.

Pokud jste již zapomněli a chtěli byste své děti tuto zábavu naučit, podívejte se na video s detailním návodem.

Nebe peklo ráj

Jednoduchá papírová skládačka, která může zabavit vaše děti na dlouhou dobu. Stačí jen vyzdobit obrázky, číslicemi a případnými úkoly. Pokud se jedná o nějaké veselé úkoly tím líp.

nebe peklo ráj

zdroj:Familyzone.sk


A jak se takové „Nebe, peklo, ráj“ vlastně hraje. Jednoduchý návod v AJ najdete zde.

Papeži, Papeži kolik je hodin na věži

Hra pro více dětí, čím více dětí – tím větší zábava. Jedno z dětí je zvolené za "Papeže", který stojí naproti nim a ostatní se ho postupně ptají pomocí formulky „Papeži, Papeži kolik je hodin na věži“ a Papež na každou tuto otázku odpovídá různě podle určitých formulek a přidává k tomu počet kroků. A podle zadání se děti k němu přibližují. Vyhrává ten, kdo se k Papeži dostane jako první a dotkne se ho.

Formulky jsou:

Čapí – nohy dělají velké kroky, při posunu dopředu se nohy zvedají vysoko a rukama se klape jako zobákem.

Žabí – skoky v dřepu v určitém počtu.

Slepičí – chodidlo se pokládá těsně vedle druhého.

Mravenčí – opravdu „pidi“ krůčky.

Sloní – co největší kroky.

Babička pletla – popoběhne se vřed.

Babička párala – utíká se vzad.

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum

Děti si zvolí jednoho hlavního hráče, který stojí naproti nim ve větší vzdálenosti. Tento hlavní hráč řídí celou hru, otočí se k ostatním zády a odříkává formulku:

„Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum!“.

přičemž se snaží o co nejrychlejší vyslovení. Během těchto slov se ostatní hráči snaží dostat k němu. Na slovo bum zůstávají stát bez hnutí, nejlépe v nějakém hodně krkolomném postoji. Kdo se pohne, vrací se na start, o čemž rozhoduje hlavní hráč. Vyhrává hráč, který se jako první dotkne hlavního hráče a přebírá tak jeho úlohu a hra se začne znovu.

Spoustu zábavy s vašimi dětmi vám přeje tým Bagmaster

děti skáčou gumu nebe peklo ráj

Komentáře

Počet příspěvků: 2, poslední přidán 01.10. 15:39

Zuzana | 01.10. 15:39
Pavlo, docela zajímavý nápad, že by třeba v tělocviku nebo v družině měli ukázku her svých rodičů a prarodičů. Ale určitě je fajn zavzpomínat na ty super chvíle se svými kamarády, které jsme jako děti prožili :) My jsme takto zavzpomínali u nás v kanceláři, když jsme článek tvořili, a každý přišel se svou oblíbenou hrou z dětství. Za celý tým Bagmaster Zuzana H.
páni,to už je tak dávno.Dnešní děti vůbec nechápou jak se člověk venku vyblbnul celý den.Dnes tam nevydrží ani dvě minuty a mami tam je nuda.6e by se to mělo učit jako předmět aby to vzaly aspon trochu na vědomí?

Přidat příspěvek:

© Copyright Bagmaster s.r.o. - školní a studentské batohy. Odkazy. Batohy.

tvorba www ANTstudio.cz