Jak vyčisti batoh

Také by potřeboval Váš batoh pořádnou koupel, protože už nevypadá tak, jako když jste ho zakoupili?

Tipy jak vyčistit batoh

Pokud jste odpověděli ano, ale nevíte jak na to, určitě čtěte dále. Poradíme Vám jak o batoh pečovat, aby vypadal co nejdéle jako nový a v případě, že už je špinavý, jak se špíny zbavit. V případě, že se jedná o školní batoh, který vaše děti využívají jen do školy, máte přes prázdniny nejlepší příležitost jak ho vyčistit a připravit na nový školní rok.

Pokud batoh není používaný delší dobu (např. o prázdninách) pořádně ho prohlédněte, než ho někam schováte, aby vás pak nepřekvapila plesnivá svačina nebo rozteklé jablko.

 

Jak tedy na čištění batohu

 

1) Prohlédněte všechny komory, kapsičky, jestli tam náhodou něco nezůstalo, vše co tam nepatří, vyndejte.

2) Podívejte se na údržbový štítek – nejčastěji bývá v hlavní komoře, všitý do švu. Podívejte se, jaký způsob čistění Vám doporučuje výrobce batohu.

3) Nikdy batoh neperte v pračce, pokud to výrobce nedoporučí. Mohlo by dojít k poškození speciálních zádových systémů, popruhy se mohou zachytit v pračce a pračku poničit, případně může dojít i k odření příslušenství jako jsou zipy apod. Prací prášky jsou poměrně silné a mohou poničit látku a to nejen vyblednutím barev.

4) Nejprve se zaměřte na větší či specifické skvrny – použít můžete odstraňovače skvrn určené pro textil (najdete v běžné síti drogerií).

5) Následně se můžete vrhnout na běžné zašpinění (způsobené odkládáním batohu na zem nebo běžným užíváním). Batoh čistěte vlhkým hadříkem nejlépe z mikrovlákna nebo houbičkou a použijte jemný, čisticí prostředek (např. mýdlo nebo tekutý prací prostředek na jemné tkaniny), s vlažnou vodou.

 

čištění vlhkým hadříkem

zdroj:bagmaster.cz

 

6) Pokud batoh zapáchá, můžete zkusit posypat látku jedlou sodou a nechat působit např. přes noc. Jedlou sodu pak odsajte vysavačem na nízký stupeň, abyste nevytahali látku.

7) V případě zatuchnutí batohu – způsobeným např. nedostatečným vysušením po dešti – zkuste omýt batoh vodou s octem. Voda s octem je vhodná rovněž pro odstranění zápachu z potu, který může na popruzích ulpět zejména přes léto. Stačí jen místo potřít naředěným octem s vodou a následně dané místo omýt.

Po vyčištění nechte batoh dobře proschnout na vzdušném místě, nikoliv však na přímém slunci. Batoh můžete po vyčištění skvrn a vyschnutí naimpregnovat a to impregnací určenou na textilní materiál. Nejen, že impregnace chrání batoh proti průniku vody, ale zároveň napomáhá i tomu, že se tolik nešpiní a snadněji se udržuje.

Pamatujte, že čím lépe a častěji se budete o batoh starat, tím déle bude vypadat jako nový.

Komentáře

Počet příspěvků: 2, poslední přidán 17.09. 09:52

Mám pěkný nový batoh sovy-girls... Ale hned jsem ho umazala snad se mi to podaří to vyčistit... :-(
Záleží čím k ušpinění došlo. Ale tzv. \"Jádrové mýdlo\" si poradí se špínou velmi dobře.

Přidat příspěvek:

© Copyright Bagmaster s.r.o. - školní a studentské batohy. Odkazy. Batohy.

tvorba www ANTstudio.cz